JURBARKO R. UGDYMO ĮSTAIGŲ SPECIALIŲJŲ PEDAGOGŲ IR LOGOPEDŲ
METODINIS BŪRELIS
PAVASARIO ŽAISMĖ
Jurbarko specialiųjų pedagogų ir logopedų metodinis būrelis kartu su vaikais, turinčiais specialiųjų ugdymo(si) poreikių, surengė meninių darbų parodą ,,Pavasario žaismė“. Ji eksponuojama Jurbarko r. savivaldybės viešojoje bibliotekoje iki balandžio 17 d.
Kviečiame aplankyti!
SVEIKINAME NAUJĄ BŪRELIO TARYBĄ!
2021 m. rugsėjo mėn. 29 d. vykusiame specialiųjų pedagogų ir logopedų metodinio būrelio susirinkime išrinkta nauja taryba: pirmininkė Viktorija Milkutė (Jurbarko r. Skirsnemunės J. Baltrušaičio pagrindinės mokyklos specialioji pedagogė), pavaduotoja Zita Neverdauskienė (Jurbarko r. Skirsnemunės J. Baltrušaičio pagrindinės mokyklos vyresnioji logopedė), sekretorė Rima Mikalkėnienė (Jurbarko r. Eržvilko gimnazijos specialioji pedagogė metodininkė, logopedė).
Išbandykite vaikų lopšelio - darželio "Nykštukas"
logopedės metodininkės Imedos Čeberkienės
kurtas priemones:
Interaktyvus žaidimas „Kas taip sako?"
Lavinti kalbinę klausą. Mokyti pažinti ir įvardinti paveikslėliuose esančius daiktus. Skatinti įsiminti trumpus eilėraščius.
https://wordwall.net/resource/1316206/kas-taip-sako
Interaktyvus žaidimas "Tas ar ta?"
Mokyti skirti vyriškąją ir moteriškąją gimines. Nustatyti pirmą ir paskutinį žodžio garsą.
https://wordwall.net/resource/1448759/tas-ar-ta
Interaktyvus žaidimas "Laukiniai paukščiai".
Mokyti atsakyti į klausimus pilnu sakiniu, taisyklingai pavadinti laukinius paukščius ir išmokti jų "daineles" .https://wordwall.net/resource/1572219/laukiniai-pauk%c5%a1%c4%8diai
Interaktyvus žaidimas „Medžiai“.
Įtvirtinti sąvoką: „medžiai“. Išmokyti medžių pavadinimus.Mokyti diferencijuoti, kuris medis yra lapuotis, o kuris - spygliuotis.
https://wordwall.net/resource/6951159/med%c5%beiai-spygliuo%c4%8diai-ir-lapuo%c4%8diai
Interaktyvus žaidimas „Kalėdos su skaičiais iki 5“.
Plėsti ir turtinti žodyną. Mokyti skaičiuoti ir pavadinti su Kalėdomis susijusius daiktus. Skatinti pasakyti sakinį, taisyklingai derinant daiktavardį su skaitvardžiu.
https://wordwall.net/resource/8879564/kal%c4%97dos-su-skai%c4%8diais-iki-5
Interaktyvus žaidimas „Žiema. Kiek žodis turi skiemenų?“
Plėsti ir turtinti žodyną. Lavinti girdimąjį suvokimą. Tardami daiktų pavadinimus, plojame tiek kartų, kiek žodyje yra skiemenų ir paspaudžiame atitinkamą skaičių.
https://wordwall.net/resource/9017501/%c5%beiema-kiek-%c5%beodis-turi-skiemen%c5%b3
Gruodžio mėn. 16 d. vykusiame seminare-praktikume "Meninė-kūrybinė vaikų raiška - Atrask save", skirtame Jurbarko r. specialiųjų pedagogų ir logopedų metodinio būrelio nariams ir Smalininkų technologijų ir verslo mokyklos mokytojams, buvo pristatyta respublikinė virtuali specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių asmenų kūrybinių (vaizdo) darbų paroda
"SAULĖS VAIKAI",
kurioje dalyvavo daugiau nei 150 vaikų iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių.
Pasigrožėkime:
https://www.youtube.com/watch?v=Oy3iGjUsv18
ŽAIDIMAI MOKO
Lapkričio mėnesį Veliuonos Antano ir Jono Juškų gimnazijos ikimokyklinio ugdymo grupėje buvo vykdomas projektas ,,Žaidimai moko“.
Projekto tikslas – lavinti smulkiąją ir artikuliacinę motoriką, kalbinį kvėpavimą, girdimąjį suvokimą. Grupės auklėtojos V.Greičiuvienė, J.Ordinienė, logopedė A.Štulienė ir muzikos pedagogė O. Yurenene parinko užduotis šių įgūdžių lavinimui, atsižvelgdamos į metų sezoniškumą. Lapkritis – toks metas, kada visi turime prisitaikyti prie darganotų orų ir tinkamai pasiruošti žiemai. Tam vaikai ir ruošėsi – spalvino guminius batus, pūsdami šiaudeliais spalvotą vandenį padarė balas, kad turėtų per ką šokinėti! Kad būtų kur pasislėpti nuo lietaus, plėšė spalvotą popierių ir papuošė skėčius, tapo vėju , pūtė rudeninius lapus. Gavę ežiuko laišką, iškeliavo į mišką rinkti lapų žvėrelio guoliui. Pakeliui išgirdo daug miško garsų ir stengėsi juos atpažinti. Lapus rinkti irgi buvo galima tik suradus pasislėpusią saulytę, grojant linksmai muzikai. Reikėjo labai atidžiai klausyti, kada muzikiniai garsai pranašauja lietų, kad spėtų pasislėpti po skėčiu. Surinkę lapus, vaikai padovanojo ežiukui šiltą guolį žiemai.
Jurbarko r. Veliuonos Antano ir Jono Juškų gimnazijos vyr. logopedė
Aldona Štulienė
dalinasi savo sukurtomis priemonėmis
Dėmesiui lavinti. https://www.liveworksheets.com/yq521161ty
Kiek yra raidžių? https://www.liveworksheets.com/ei652152pu
Sukurk pasakojimą "Lapės norai". https://www.liveworksheets.com/ad570404zm
Koks paskutinis žodžio garsas? https://www.liveworksheets.com/nd484260hn
Įrašyk raides e arba ė. https://www.liveworksheets.com/zj453722fu
Įrašyk raides r arba l. https://www.liveworksheets.com/yq508278yb
Įrašyk raides e, ė arba ie. https://www.liveworksheets.com/rl523736fb
Jurbarko r. Skirsnemunės Jurgio Baltrušaičio pagrindinės mokyklos
vyr. logopedė Zita Neverdauskienė
dalijasi savo idėjomis
Jurbarko r. Smalininkų TVM specialiojo ugdymo skyriaus mokinių
Rudens gėrybių paroda
Jurbarko vaikų lopšelio - darželio "Nykštukas"
logopedė metodininkė
Imeda Čeberkienė dalinasi smagia garsų įtvirtinimo idėja....
Žaidimo taisyklės:
- Žaidžiama dviese.
- Vaikas, uždėjęs O ar X ženkliuką ant pasirinkto paveikslėlio, turi pasakyti, kokiu garsu prasideda jame nupiešto objekto pavadinimas.
- Laimi tas, kuris daugiau vienodais ženkliukais užpildo vertikalių, horizontalių ar kryžminių eilučių.
2020 m. vasario mėn. 18 d. Jurbarke įvyko
Respublikinė metodinė – praktinė konferencija
"Įvairių ugdymo metodų, būdų bei priemonių taikymas dirbant su specialiųjų ugdymosi poreikių mokiniais",
Gerosios patirties sklaida „Metodų mugėje“
„Kaip negalima patraukti augalo viršūnės, kad jis imtų gražiau augti, taip negalima pagreitinti ir asmenybės tobulėjimo skubinant, raginant ar traukiant.“
Vitalija Lepeškienė
Respublikinė metodinė - praktinė konferencija subūrė nemažą būrį klausytojų iš Jurbarko, Tauragės, Kauno, Šilutės rajonų. Visus konferencijos dalyvius sudomino logopedės, MB „Lavina LT“ direktorės Dianos Jazukevičienės pranešimas ,,Abiejų smegenų pusrutulių aktyvinimas per logopedines pratybas”, galimybė praktiškai susipažinti su Tauragės lopšelio – darželio „Ąžuoliukas“ logopedės – metodininkės Aušros Eristi parengta metodine priemone „Klausau, girdžiu, skiriu...“.
Gerosios patirties sklaida vyko „Metodų mugėje“, kurioje buvo pateikta daug praktinių pavyzdžių, kuriais dalinosi ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinio ugdymo pedagogai bei švietimo pagalbos specialistai. Tinkamai parinkti įvairūs ugdymo būdai ir metodai padeda ugdyti SUP turinčių mokinių bendrąsias ir dalykines kompetencijas, t.y. žinių bei supratimo, praktinių gebėjimų visumą.
Konferencijos refleksija „Kelio metodu“. Apibendrinant konferencijos dalyvių išsakytas mintis galima teigti, kad labiausiai patiko praktinių pranešimų gausa, lektorių kūrybiškumas ir išradingumas ir tai, kad naujas idėjas bus lengva pritaikyti kasdieniame darbe.
Konferencijos dalyvių mintys:
„Tobulėjimui ribų nėra, todėl žingsniuoti turime visą gyvenimą. Jaučiu, kad šiandien nuėjau daug prasmingų žingsnelių!“
„Labiausiai patiko praktinių pranešimų gausa, lektorių kūrybiškumas ir išradingumas.“
„Naujas idėjas bus lengva pritaikyti kasdieniame darbe.“
„Gerosios patirties sklaida – puikiausias ir reikalingiausias etapas kasdieniame darbe.“
„Smagu prisiminti tai, kas kartais būna primiršta, ir vėl panaudoti naujai.“
„Tikras atradimų kelias – tai ne naujų vietovių ieškojimas, o regėjimas naujomis akimis“.
Marcel Proust
Rajono ugdymo įstaigų specialieji pedagogai ir logopedai
2019 m.birželio mėn. 14 d. dalyvavo edukacinėje išvykoje – seminare
„Ugdymo erdvių ir veiklų pritaikymas, ugdant skirtingų gebėjimų vaikus“
Jurbarko ir Klaipėdos rajonų specialiųjų pedagogų ir logopedų metodiniai būreliai tęsia bendradarbiavimą bei kartu sudalyvavo metodinėje dienoje. Dalyviai susipažino su Klaipėdos rajono Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos specialiojo ugdymo skyriaus ir Priekulės vaikų lopšelio-darželio gerąja patirtimi bei Klaipėdos rajono J. Gižo etnografinės sodybos galimybėmis ugdant skirtingų gebėjimų vaikus. Minėdami Gedulo ir vilties dieną dalyviai prisijungė prie šalyje organizuotos visuotinės tylos minutės, pagerbiant tautiečius, nukentėjusius nuo tremties ir kalinimų.
Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos specialiojo ugdymo skyriaus direktoriaus pavaduotoja ugdymui Aistė Vinkuvienė skaitė pranešimą „Specialiųjų poreikių mokinių ugdymo patirtis Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos specialiojo ugdymo skyriuje“, kuriame supažindino su specialiosios pedagoginės pagalbos teikimo galimybėmis šioje įstaigoje.
Apžiūrėję atnaujintas skyriaus edukacines erdves, metodinės dienos dalyviai, vyko į Priekulės vaikų lopšelį-darželį. Šis darželis yra Mokyklų edukacinių erdvių konkurso 2018 metų nugalėtojas. Po svetingo sutikimo Priekulės vaikų lopšelio-darželio direktorė Irena Skrabienė skaitė pranešimą „Edukacinių erdvių kūrimas ir jų naudojimas vaikų ugdymo procesui organizuoti“. Metodinės dienos dalyviai turėjo galimybę apžiūrėti puikias įstaigos lauko ir vidaus edukacines erdves.
Vėliau dalyviai vyko į Dreverną, kur dalyvavo J. Gižo etnografinėje sodyboje organizuotoje edukacinėje programoje „Žuvies kelias“.
Ši diena suteikė puikią progą pasidalinti sukaupta darbo patirtimi, idėjomis, padiskutuoti, tęsti specialistų bendradarbiavimą.
Straipsnio autorės: Klaipėdos r. specialiųjų pedagogų, logopedų metodinio būrelio pirmininkė Diana Jarutienė, I. Simonaitytės gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Aistė Vinkuvienė